zalety pixabay 267
Wykończenie

Zastosowanie i zalety paneli winylowych

Panele winylowe to nowość na rynku w naszym kraju. Duża ilość konsumentów może posiadać niedobre skojarzenia, gdy słyszy nazwę panele winylowe. Najprawdopodobniej ma wtedy przed oczami panele z poprzedniej epoki, które kojarzone są z słabym standardem wykonania. Nowoczesne panele winylowe to natomiast coś absolutnie innego. Gdynia to miejsce, w którym to rozwiązanie jest coraz bardziej powszechne. Dziś przybliżymy Ci jakie zalety ma to rozwiązanie i gdzie można je stosować.

Poznaj właściwości paneli winylowych

Panele winylowe są złożone zazwyczaj z czterech powłok, z czego zewnętrzna warstwa odpowiada za szczelność powierzchni. Poniżej warstwy górnej znajduje się warstwa z drukiem wzoru panelu – najczęściej jest to naśladowanie drewna. W następnej kolejności znajduje się rdzeń winylowy i warstwa stabilizująca. Ze względu na swoją dużą odporność panele winylowe idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach intensywnie eksploatowanych. Często stosuje się je w kinach, pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Zalety paneli winylowych

Nie bez przyczyny panele winylowe cieszą się tak ogromną popularnością. Ze względu na swoje doskonałe właściwości i odpowiednią cenę można je zobaczyć w wielu miejscach. Wśród istotnych plusów podłóg winylowych możemy wyróżnić:

Wybór wzorów

Obecnie na rynku znajduje się tak dużo rodzajów podłóg winylowych, że z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie, poza klasycznymi, drewnianymi wzorami znajdziemy także takie wykonane z ceramiki czy kamienne.

Brak hałasu

Właściwości akustyczne paneli winylowych są szczególnie prawidłowe, panele wygłuszają pogłos, który wytwarza się w trakcie chodzenia.

Nieskomplikowany montaż

Panele winylowe nadają się do własnoręcznego montażu, zwłaszcza te elastyczne; większość z nich montuje się przez bez użycia kleju, a sam montaż trwa tylko kilka godzin.

———

Czy panele winylowe to dobry wybór? Według nas zdecydowanie – tak. Przejrzyj okoliczne firmy oferujące montaż paneli winylowych w Gdańsku czy ogólnie w Trójmieście i wybierz właściwą podłogę do swojego pomieszczenia.

Informacje zaczerpnięte z: https://domistyl.pl/oferta/podlogi/winylowe/