powiniene pixabay 734
Ogród i balkon

Zastosowania siatek zgrzewanych – co powinieneś wiedzieć?

Siatki zgrzewane to produkt, jaki nierzadko możemy spotkać, jednakże zwykle nie nie przyciąga on naszego wzroku. Siatki mają takie wszechstronne zastosowanie, iż w swoim czasie będziemy ich potrzebować. Ten gatunek siatki jest znacznie rzadziej spotykany, niż powszechna siatka pleciona, jednakże coraz częściej klienci postanawiają o jej zakupie.

Siatka zgrzewana czy pleciona? Co wybrać?

Żeby uzyskać odpowiedź na rozterkę odnośnie doboru siatki, trzeba najpierw pomyśleć, jakie istnieją między nimi rozbieżności. Standardowa siatka pleciona to zazwyczaj ocynkowana stal z powłoką PVC. Tworzy się ją w procesie splatania razem prętów oraz kompilacji powtarzalnych otworków. Kształt, który spotyka się najczęściej, to romby.

W wypadku siatki zgrzewanej także otrzymujemy stal w postaci pokrytej cynkiem, dodatkowo powleczoną powłoką PCV. Siatki zgrzewane zazwyczaj wykorzystuje się do ogrodzenia działki. To rozwiązanie jest nadwyraz estetyczne i trwałe. Siatki zgrzewane jesteśmy w stanie zamówić we wszystkich dostępnych opcjach kolorystycznych, personalizowana jest również wielkość otworów, wysokość, lub długość rolki. 

Siatki zgrzewane – zalety

Jedną z głównych i najistotniejszych zalet siatek zgrzewanych jest łatwość sposobu montowania. Po zakupie siatki dostajemy nieelastyczny materiał, którego nie trzeba odkształcać i naciągać, jak w przypadku siatek plecionych. Najlepszej jakości twardy pręt na pewno nie ulegnie uszkodzeniu w momencie stawiania. Dodatkowo, należy zwrócić uwagę na zaletę, że siatka zgrzewana pozwala na przepływ powietrza oraz promieni słonecznych.