materiau pixabay 638
Aranżacja

Z jakiego materiału robi się leżaki?

Leżak jest meblem, który bezwzględnie kojarzy nam się z wakacjami. W upalne dni spotykamy go prawie wszędzie – na plażach, deptakach, przed lokalami gastronomicznymi czy na podwórkach naszych domów.

Leżaki są niesamowicie wygodne i to z ich perspektywy najczęściej łapiemy promienie słoneczne. Ze względu na możliwość regulacji można na nich spędzać czas w dowolnych pozycjach.

Nadają się do lektury, drzemki, opalania, jak również zwyczajnego spędzania na nich czasu w miłym towarzystwie. W jaki sposób powstają leżaki? Z jakiego materiału?

Plusy i minusy leżaków drewnianych

Leżaki to najczęściej połączenie drewnianej(go) konstrukcji z odpowiednim materiałem. Wersja najbardziej popularna to gruba bawełna, którą nawleka się na przygotowaną wcześniej konstrukcje.

Tego typu leżaki regularnie widujemy w różnego typu ogródkach restauracyjnych. Najczęściej naszym oczom w tego typu miejscach ukazuje się leżak z nadrukiem. Dzięki rozwiniętym metodom druku restauratorzy chętnie nakładają swoje logo na tkaninę okalającą leżaki.

Stąd też leżak z nadrukiem, który możemy spotkać szukając cienia w upalne dni, to często przy okazji reklama danej marki czy lokalu. Najchętniej korzystają z tego rodzaju zabiegu marketingowego dystrybutorzy trunków. Lokale nieraz dostają tego typu leżaki od dostawców w zamian za ekspozycję.

Dzisiejsze drukarstwo jest w stanie nadrukować na leżaku dowolne treści. Zatem nie powinno dziwić, że stosuje się je jako reklamę. Często reklamodawcy zamawiają ten mebel w większych ilościach, by maksymalnie zwiększyć swoją widoczność. Również dlatego, że leżaki drewniane hurt są tańsze niż detaliczne egzemplarze.

Drewniane leżaku – gdzie i komu zlecić ich produkcję?

Choć drewniane leżaki kojarzą się przede wszystkim z branżą restauracyjną to nie jest to kłopot dla własnych potrzeb zorganizować tego typu gadżet.

Wystarczy skontaktować się z jedną z lokalnych drukarni. Wiele z nich szybko realizuje tego rodzaju zamówienia. Możemy wtedy nadać naszemu meblowi indywidualnego charakteru. Jest to również ciekawy pomysł na prezent dla kogoś innego.

Co prawda, dużo tańsze, ze względu na ilość są leżaki drewniane hurt. Jednak w sprzedaży detalicznej, także możliwe jest zrobienie takowych przy stosunkowo niewielkich kosztach.

Leżak z nadrukiem to, jak wspomniano nie tylko wygodny mebel. To również świetny nośnik reklamowy, który może wzmocnić rozpoznawalność naszego biznesu. Szczególnie dobrze spełnia się on przy typowo “letnich” biznesach. Oznaczone logiem gadżety zawsze zostają w pamięci klientów na dłużej.

Leżak drewniany – jak powstaje letni hit?

Dobra drukarnia pomoże nam przejść przez proces tworzenia leżaków od A do Z. Firmy najczęściej biorąc na siebie odpowiedzialność za cały cykl produkcji.

Możemy zatem liczyć, że nasz leżak z nadrukiem zostanie na początek zaprojektowany przez grafika. Wybór identyfikacji graficznej pozwoli nam na uruchomienie druku.

Nadruki nanoszone są na właściwie przedtem wycięte plastry tkaniny. Gdy całość jest gotowa, materiał można nawlec na drewno i cieszyć się wygodą. Leżak z nadrukiem staje się hitem ogródków piwnych i parasolek.