do pixabay 254
Wykończenie

Tańcz, niech niosą Cię nogi – jaki parkiet do tańca?

Sala taneczna w domu to z pewnością był ciekawy temat w trakcie kolejnych lockdownów. W obliczu zamkniętych restauracji, ludzie częściej widywali się w mieszkaniowych warunkach. Więc imprezy oficjalnie nie miały miejsca, natomiast nieoficjalnie ludzie mogli się skrzykiwać.

Warunki domowe przeważnie są uboższe niż możliwości lokali. Jednak kreatywne głowy potrafiły organizować w nich nawet parkiet do tańczenia. Jeśli posiada sie odpowiednią przestrzenią, tylko wyobraźnia może być przeszkodą w budowaniu rozwiązań.

Uważaj jak tańczysz, bo parkiet bywa śliski

Domowe sale taneczne to alternatywa nie tylko dla konspiracyjnych spotkań towarzyskich w okresie pandemicznym. To również wygodna sprawa dla wszystkich fanek tańca. Zwolenników nauki różnych gatunków tanecznych przybywa z każdym rokiem. Wraz z ich liczbą rośnie zapotrzebowanie na miejsca, gdzie mogliby ćwiczyć. W sytuacji gdy mamy odpowiednio dużo przestrzeni w mieszkaniu, aranżacja takiego miejsca wydaje się ciekawym pomysłem.

Trzeba wiedzieć, że jest to zajęcie wymagające czasu. Aby wszystko tworzyło spójną całość konieczny jest projekt oraz inwestycja w postaci czasu i pieniędzy.

Proces ten zaczyna się od analizy miejsca, gdzie będzie znajdować się parkiet. Następnie trzeba naszkicować i dostosować elementy do tworzonego pomieszczenia. Wybór parkietu zależy od kilku kwestii – żadnej z nich nie powinno się lekceważyć.

Najpierw typ parkietu będzie zależał od tego, czy jest on kładziony z myślą o użytkowniku indywidualnym, czy też masowym.

Szkoły tańca bądź domy kultury powinny uwzględniać prawdopodobieństwo bardziej intensywnej eksploatacji podłogi w Gdańsku. Dlatego myśląc o parkiecie, ważne jest aby zdefiniować jego wytrzymałość. Innym ważnym aspektem jest typ podłoża, na które kładzie się podłogę. Przykładowo w momencie gdy pod parkietem jest beton powinno się zakupić piankę amortyzującą. Zwłaszcza w przypadku upadków może się ona okazać gamechangerem.

Styl miejsca powinien być uwzględniany gdy wybiera się parkiet. Przy różnych stylach tańca efektywne okazują się różne rozwiązania. Jeśli parkiet ma być wykorzystywany do hobbystycznego treningu tańca, standardowy parkiet wystarcza w zupełności. Warto jednak być świadomym, że istnieją szczególnie wypłaszczane, lub też antypoślizgowe podłogi.

Specjalista prawdę ci powie – jak ułożyć parkiet w domu?

Istnieją różne sposoby montowania parkietu. Często wykorzystuje się jednostronnych taśm PCV. Występują również specjalne maszyny, które pomogą kleić podłogę. Niektóre rodzaje paneli można własnoręcznie ściągać i zakładać przy użyciu klucza nasadowego.

Kiedy nie czujemy się pewni w tej kwestii można skontakować się z fachowcem. Pracownicy dedykowanych salonów pomogą nam nie tylko dobrać parkiet, ale też go ułożyć.

Dadzą nam też rady dotyczące pielęgnacji podłogi. Konserwacja tego typu powierzchni znacznie przyczynia się do utrzymania ich w dobrym stanie i przedłuża ich żywotność.