plusy pixabay 910
Urządzanie

Szklane balustrady – plusy i minusy tego rozwiązania na Twoim balkonie

Jeśli chcesz, by twój balkon wyglądał znakomicie, musisz zastanowić się nad doborem odpowiedniej balustrady. Szklane produkty tego rodzaju są coraz bardziej popularne; decyduje się na nie coraz więcej osób. Należy zatem wytłumaczyć, z jakiego powodu warto wybrać ten materiał i czy ma jakieś istotne wady. 

Jakość szklanych balustrad

Po pierwsze, powinieneś wiedzieć, że balustrady szklane warszawa zostały wykonane ze szkła hartowanego, które jest o wiele mocniejsze od tradycyjnego. Dlatego wszelkie zmartwienia na temat solidności całej konstrukcji są zupełnie bezpodstawne. Co więcej, balustrady szklane wyglądają bardzo elegancko i gustownie – nie można odmówić im uroku. Pasują do niemal każdego rodzaju budynku. 

Zalety szklanych balustrad

Cechuje je odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne – pod tym względem są w zasadzie niezniszczalne. Miłośnikom porządku na pewno spodoba się także fakt, że ich konserwacja jest ze wszech miar banalna; aby Twoja balustrada szklana była czysta, powinieneś po prostu przetrzeć ją mokrą szmatką. Oczywiście opcją jest również użycie płynu do mycia szyb. 

Czy są jakieś wady?

Balustrady szklane nie są jednak produktem idealnym. Po pierwsze, odstraszyć może ich cena, która o wiele przewyższa kwotę, jaką trzeba zapłacić za inne materiały stosowane do produkcji balustrad i ogrodzeń. Poza tym, choć konserwacja jest prosta i przyjemna, to widać na poszczególnych elementach każdy, nawet najmniejszy brud, co może irytować. Sceptycy tego rozwiązania twierdzą także, że szklana balustrada nie zapewnia jakiejkolwiek prywatności.