poznania pixabay 565
Aranżacja

Poznaj wyjątkowe realizacje architekta wnętrz z Poznania

W dzisiejszym artykule pokazujemy zaskakujące projekty przygotowane przez Home Plan – architekta wnętrz z Poznania.

Kancelaria adwokacka w Poznaniu

W kancelarii znajdują się szklane drzwi i ściany oraz pokaźne okna z drewnianymi ramami. Na skutek tego pokój jest nasłoneczniony. Obok każdego okna zawieszone są grafitowe zasłony. Po środku pomieszczenia postawiony został solidny ciemnoszary stół, a wokół niego jasno szare krzesła na metalowych nogach. Blisko okna balkonowego w ścianie jest zamontowana szafka na książki. Regał składa się z 6 półek i jest w kolorze ciemnego brązu. Architekt wnętrz ciekawie wsadził go w ścianę, przez to nie zabiera w ogóle przestrzeni.

Na suficie zamocowano dwie czarne lampy. Wyglądają trochę jak duży kapelusz słomkowy albo parasol przeciwsłoneczny. Mają włożone duże żarówki, dzięki czemu tuż jak na zewnątrz zajdzie słońce pokój może być wciąż jasny.

Mieszkanie dwupoziomowe w Poznaniu

Pierwszy poziom lokalu w Poznaniu składa się z dużego pokoju połączonego z kuchnią. Ujrzymy w nim niezmiernie użyteczne parapety, które są także stołem kuchennym. Obok białych parapetów ustawiono 2 czarne, barowe krzesła a siedząc na nich można obserwować jak wygląda dzień na zewnątrz. Pod parapetem w kuchni została zamontowana szafka w kolorze białym – tak jak wszystkie meble kuchenny. Tuż nad zlewem i ladą została zawieszona półka, dzięki czemu kuchnia zyskała ekstra przestrzeń na kwiaty doniczkowe i nieduże rzeczy codziennego użytku. 
Architekt wnętrz zgrabnie odseparował kuchnię od części wypoczynkowej przez zastosowanie różniącej się podłogi – w kuchni zobaczymy interesujące sześciokątne kafelki mające różne odcienie szarości. W salonie inaczej niż w kuchni są drewniane panele. W części wypoczynkowej, ale tuż obok kuchni stoi sporej wielkości stół w czarnym kolorze, a dostawione są do niego nie takie same krzesła – są one czerwone, białe ale także czarne. Zaraz nad stołem powieszona została biała lampa, która oprócz ładnego wyglądu jest też praktyczna i można ją przesuwać w inne fragmenty pokoju. W części salonu parapet także nie jest bezużyteczny – na całej jego długości zostały ustawione kwiaty a dodatkowo została pod nim zamontowana biblioteczka.
Na wprost kuchni przy ścianie ulokowana została grafitowa kanapa – narożnik. Przed nią położono modny czarno-biało-szary dywan z azteckimi wzorami. Na dywanie została ustawiona ława w kolorze jasnego brązu, a popielaty bieżnik idealnie wpasowuje się do stylu kanapy i dywanu. Zaraz obok narożnika postawiono lampę stojącą, która powoduje, że nawet po zachodzie słońca czytanie książki nie będzie sprawiało problemu. Zaraz obok lampy mieszczą się piękne drewniane schody posiadające białą balustradę, które prowadzą na drugie piętro apartamentu w Poznaniu.

Mieszkanie w Poznaniu

W mieszkaniu w Poznaniu architekt wnętrz z Home Plan zajął się zaprojektowaniem łazienki. Powieszone zostały tam nowoczesne czarne kafelki. Kafelki nie nie mają formy standardowych kwadratów, ale posiadają formę rombu a dodatkowo są układane na ścianie naprzemiennie, w ten sposób, że tworzą strzały w dół i górę. W łazience wstawiono białą szafkę z czarnym blatem, a na nim jest biała umywalka z metalicznym wysokim kranem. Zaraz nad umywalką architekt wnętrz zdecydował się powiesić owalne lustro, a obok niego czarną lampę – kinkiet. 
Dodatkowo w mieszkaniu w Poznaniu Home Plan zdecydowało postawić dużą białą szafę, która ciekawie dzieli przedpokój od pokoju do wypoczynku. Szafa ta posiada drewnianą dziurę, która jest w tym samym czasie ławką, na której można na przykład rozebrać się, ale jest także wieszakiem na okrycia wierzchnie a także torebki.

Dom z basenem

W domu z basenem architekt wnętrz postawił na bardzo nietypowy krok – betonowy sufit. Idealnie współgra z pokojem dziennym i pokojem dziecięcym. W salonie fantastycznie komponuje się to z kominkiem oraz przestrzenią do przechowywania drewna a także grafitowym narożnikiem. Na dodatek lokal posiada podłogi w kolorze ciemnego drewna i bardzo duże okna, które są wstawione na całej ścianie. Do betonowego sufitu idealnie dobrane są żaluzje, które zostały powieszone w oknach.
Jednakowe żaluzje i panele są też w pokoju dziecięcym, który ma biało-szarą tapetę, ukazująca drzewa. Pod tą ścianą architekt wnętrz postanowił postawić białe łóżko w kształcie domku. Na środku pomieszczenia natomiast ulokowany został biały dywan a także kolorowe poduszki. Wszystkie barwy doskonale ze sobą grają i pomimo zastosowania dużej ilości bieli i szarości – lokal nie wygląda smutno.