to pixabay 655
Wykończenie

Okna drewniane w modernistycznym budynku? Jak to zrobić?

Nie da się zaprzeczyć, że drewniane okna mają swój urok. Drewno jest materiałem, który pozwala osiągnąć naprawdę atrakcyjny dla oka efekt. Okna drewniane są produktem stosunkowo kosztownym i wymagającym odpowiedniej konserwacji. Ich obróbka jest również czasochłonnym zajęciem.

Mimo ceny i wymagań jakie drewno nakłada na właściciela, wciąż nie brakuje chętnych na tego typu styl.

Obecnie, kiedy mamy do czynienia z nowoczesnym stylem budownictwa, trzeba sporo wyobraźni by dopasować drewniane okna do całościowego wyglądu budynku. Okna drewniane w Krakowie bowiem, kojarzą nam się głównie ze starszymi budynkami. Ale mogą się także elegancko komponować w nowoczesnym designie.

Drewniane okna nie dla wszystkich?

Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się specyficznymi formami architektonicznymi. Kładzie się nacisk na niestandardowe bryły. Właściciele mieszkań budowanych w nowoczesnym stylu kładą nacisk na przestronne witryny, które pozwalają dobrze doprowadzić słońce do domu. W tym celu wykorzystuje się dużo szkła i tworzy przeszklone przestrzenie.

Nowoczesne budownictwo wysoko stawia również ekologię i wydajność energetyczne(ą) domostwa. Ważne jest to z jakich materiałów i przy użyciu jakich technik budynek powstaje.

Drewno jako naturalny materiał mogłoby się dobrze wpasowywać w ten tok myślenia. Wszak jest zeroemisyjne i w stu procentach naturalne. Ale charakterystyczne kolory i faktura, które cechują okna drewniane nie będą pasować do każdego projektu.

Najlepszym wyjściem z sytuacji jest wiedzieć już na etapie przygotowań do budowy, że chcemy mieć drewniane okna. Wtedy całość można zorganizować w taki sposób, aby cel ten osiągnąć.

Jakie okna wykorzystać w nowoczesnym budownictwie?

Obecne budownictwo często opiera się na tworzywach sztucznych. Można z nich stworzyć przedmioty i ozdoby o wybranym kształcie. Jeśli chodzi o okna, które wstawia się do now powstałych domach przeważnie są to okna PCV. Są one stosunkowo tanie, a także łatwe w montażu i niewymagające wiele pracy już po wstawieniu.

Kiedy wymarzymy sobie okna drewniane jako zwieńczenie naszego domu, jak wspomniano, warto mieć plan jak je zaaranżować. Wygląd domu powinien być spójny, wszystkie elementy powinny tworzyć całość – jak puzzle. Dlatego dopasowując okna drewniane należy wziąć pod uwagę wygląd wewnętrzny i zewnętrzny mieszkania.

Sięgnij po pomoc

Aby mieć szerszy wachlarz rozwiązań warto skontaktować się z specjalistą. Osoby zajmują się budownictwem zarobkowo z pewnością będą zdolni doradzić satysfakcjonujące rozwiązanie.

Zazwyczaj takie osoby mają w głowie kilka różnych rozwiązań na realizację zadania. Warto podążać za ich doświadczeniem i zapozanć się z ich punktem widzenia.