mocowanie pixabay 352
Wykończenie

Mocowanie drzwi wewnętrznych – jak to zrobić?

Czy montować drzwi samodzielnie?

Drzwi wewnętrzne mogą być montowane przez fachowców,ale możemy to wykonać w sposób samodzielny w mieszkaniu. Jak to uczynić, żeby wyszło stosownie z ich przeznaczeniem? Podpowiadamy – zapoznaj się z naszymi cennymi wskazówkami.

Jak się za to zabrać

Przed tym, nim przystąpimy do montowania drzwi wewnętrznych, to powinno się zapoznać się z dołączoną do nich deklaracją gwarancyjną.Może się bowiem okazać, że zabezpieczenie dotyczy nas tylko wtedy,gdy posługa będzie urzeczywistniana przez kompetentną kadrę zawodowców. Nie wolno też zapominać o tym, żeby nie zabierać się za drzwi wewnętrzne ani ich instalację w czasie, gdy w lokum nie znajduje się w dalszym ciągu ustawionych parkietów a także elewacji.

Kiedy będziemy chcieli zamocować drzwi wewnętrzne z framugą, to warto zorientować się,czy jesteśmy w posiadaniu kompletny zbiór. Ościeżnice są bowiem złożone na trwałe z trzech części i powinno się je w całości ze sobą połączyć. W innej sytuacji nie da się odpowiednio zrobić naszej pracy.

Początkowo powinno się naszykowaćkonkretne  części ramy drzwi, które będą nam potrzebne.Kolejno należy montować wszystkieskładniki ramy – realizujemy to albo stosując klej albo przy użyciu klamer i śrub. Po zrobieniu zlecenia trzeba wstawić framugę w szparę w ścianie. Między nią a murem trzeba pozostawić nieszczelność posiadającą 1-2 cm.

Na co zwrócić uwagę podczas montowania drzwi?

W trakcie mocowania drzwi wewnętrznych ościeżnicę ustawia się w szparze w taki sposób, aby pomiędzy ścianą a murem występowała niewielka płaszczyzna.Pomiędzy elewacją a ramą trzeba wstawić drewniane płytki. Ościeżnicę trzeba obecnie przymocować do ościeża. Pod koniec montujemy listwy zasłaniające.

Wolisz zatrudnić do tego specjalistów? Sprawdź: montaż drzwi Bydgoszcz