na pixabay 970
Wykończenie

Kuchnie na wymiar czy z marketu – co lepsze?

Przy projektowaniu nowej zabudowy kuchennej na pewno spotkałeś się z dylematem – meble na wymiar czy gotowe? Wybór nie jest wcale jasny. W tym artykule spróbujemy przybliżyć ci wady jak również zalety obu tych rozwiązań.

Meble na wymiar – forma i funkcja dla wymagających

Oczywistą zaletą kuchni na zamówienie jest sposobność zmiany każdego fragmentu. Co więcej w małych i nieustawnych lokalach można stworzyć interesującą i praktyczną kuchnię. Nie ulega wątpliwości, że zrealizowanie kuchni na wymiar wiąże się z wyższym kosztem. Na końcową stawkę przyczynia się dobór surowców oraz wyposażenia szafek. Specjalista z salonu skamo.pl, który działa na terenie Gdańska i Gdyni, pomoże ci zaprojektować rozwiązania dopasowane do ciebie. 

Meble gotowe – szybkie i budżetowe rozwiązanie

Nie ulega wątpliwości, że gotowe meble kupione w punkcie meblowym są mniej kosztowne. Natomiast jest to wyjście przede wszystkim do dużych i funkcjonalnych wnętrz. Meble te są zwykle wykonane z najtańszych materiałów, a więc jeżeli nie zależy nam na meblu dobrej jakości wybierzmy ten wariant. Uzasadnieniem przemawiającym na korzyść mebli prefabrykowanych jest czas oczekiwania. Zwykle meble ze sklepu są dostępne natychmiast, podczas gdy na kuchnię na zamówienie należy nieco odczekać. Jednak produkty gotowe nie dają tak dużej sposobności personalizacji elementów, nie pomogą też ukryć ewentualnych krzywizn oraz niedociągnięć pomieszczenia.