tylko pixabay 774
Wykończenie

Jeśli podłogi z drewna, to tylko od cenionych firm

Po zbudowaniu domu nadchodzi czas na urządzanie wnętrz. Wówczas jednym z ważniejszych decyzji przed jakimi staje właściciel jest wybór odpowiedniej, długowiecznej podłogi. Warto pamiętać, że jest to inwestycja na lata i warto postawić na jakość i wytrzymałość na pierwszym miejscu. Podłoga poza trwałością powinna być łatwa do czyszczenia, a jednocześnie sprawiać, że wnętrze stanie się przytulne. Są to powody, dla których warto wybrać podłogi z drewna. Tego typu podłogi warto również położyć w kuchni, oczywiście pamiętając o odpowiedniej pielęgnacji. Po zamontowaniu podłogi można także drewno zaimpregnować właściwymi preparatami. Jest to idealne rozwiązanie dla osób kochających drewno, a nie przepadającymi za typowymi płytkami. Nieważne czy mieszkamy w niewielkiej miejscowości, czy w dużym mieście jak Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Gdynia lub okolice Trójmiasta. Można poszukać wartego zaufania producenta podłóg z drewna, charakteryzujących się pięknym wyglądem i wysoką trwałością. Renomowani producenci oferują najwyższej jakości produkty, które będą cieszyły oko przez wiele lat. Gdzie szukać doskonałych podłóg drewnianych? Jakiemu producentowi zaufać??

Źródło: Dom i styl – podłogi drewniane w Gdańsku

Najwyższa jakość od lat – Boen

Przedsiębiorstwo Boen jest wytwórcą podłóg z drewna mogącym pochwalić się wieloletnią tradycją. Jej korzenie sięgają XVII wieku. Dzisiaj jest to jeden z najważniejszych dostawców na rynku, mający swoje filie w ponad 50 krajach świecie. Jednym z najpopularniejszych produktów tego producenta jest jodła francuska. Szczególnie cenią ją sobie architekci, a także projektanci wnętrz. Poza tą odmianą, firma Boen ma wyjątkowo rozbudowaną gamę kolorystyczną od jasnych, do prawie czarnych. Wybór jest urozmaicony, również jeśli chodzi o odcienie. W ofercie są podłogi olejowane, a także lakierowane. Szczególnie polecana jest podłoga, która posiada liczne nagrody dzięki wykończeniu innowacyjnym lakierem. 

Tarkett – lider w nowoczesnych rozwiązaniach

Jest to producent, który na pewno zrewolucjonizował gałąź podłóg drewnianych, a to dzięki desce Lindermana. Jest to połączenie parkietu, i parkietu posiadającego wiele warstw. Zastosowanie tej techniki pozwala na przeciwdziałanie kurczeniu się drewna, co jest naturalnym procesem. Tarkett jest posiadaczem zakładów produkcyjnych niemalże na całym świecie, co sprawia, że jest liderem w świecie podłóg z drewna. W swoim asortymencie producent zawarł poza podłogami z drewna również winylowe i laminowane. Kiedy nie można zastosować desek o typowej grubości, Tarkett wprowadził do swojego asortymentu deskę fornirowaną. W ofercie producenta jest wiele opcji kolorystycznych od prawie białych, aż po prawie czarne. 

Abaro ekologiczne rozwiązania

Ten renomowany producent podłóg drewnianych w swojej ofercie posiada także rozwiązania, które szczególnie przypadną do gustu osobom ceniących sobie troskę o środowisko naturalne. Abaro swoje podłogi impregnuje ekologicznymi i naturalnymi olejowoskami tłoczonymi z lnu ostu lub słonecznika. Abaro posiada także duży wybór kolorów, szerokości deski, i grubości. Producent zaprojektował dwie główne linie produktów- klasyczną i Old Collection. Linia klasyczna wyróżnia się się wykończeniem z użyciem nieszkodliwych dla zdrowia wosków roślinnych. Doskonale impregnują drewno, a także pozwalają mu oddychać. Umożliwia to przyszłym użytkownikom podłóg stosować prace konserwacyjne lub naprawiać niewielkie uszkodzenia własnoręcznie. Seria Old Collection to gama podłóg ręcznie postarzanych, które na końcu procesu produkcji impregnowane są trwałymi olejami. Zastosowane składniki są w pełni bezpieczne dla zdrowia i otoczenia. W tym przypadku każda partia desek ma swój jedyny, niepowtarzalny wygląd. Nie ma dwóch takich samych zestawów desek. Seria ta może także delikatnie zmieniać swój kolor aż do sześciu miesięcy po montażu. 

Tradycja rodzinna w podłogach drewnianych – Dąbex 

Dąbex jest czołowym polskim producentem podłóg. To firma rodzinna posiadająca 60 letnią tradycję. W swojej ofercie ma zarówno parkiety lite, jak i parkietowe czy przemysłowe. Firma może także pochwalić się wyjątkową troską o środowisko, zwłaszcza troszcząc się o równowagę lasów. Drewno, które wykorzystywane jest do robienia podłóg zostało pozyskane w sposób jak najmniej zaburzający   równowagę leśnego ekosystemu. Producent posiada ofertę rozbudowanej gamy kolorystycznej drewna, oraz ma w swoim asortymencie produkt robiony na miarę, czyli jodłę francuską. Jest to podłoga robiona na specjalne życzenie, przez co okres oczekiwania na gotowy produkt trochę się wydłuża. Poza tym wyjątkowym produktem w ofercie jest także parkiet lity, jodła klasyczna, parkiet dwuwarstwowy, mozaika przemysłowa, a także deska dwuwarstwowa.

Jawor parkiet – polski producent podłóg

Jawor jest przedsiębiorcą będącym na rynku polskim już od 25 lat. Jej asortyment charakteryzuje się dużym wyborem parkietów i desek dwuwarstwowych, które są szczególnie nie odkształcające się. Żeby zagwarantować idealną trwałość swoich produktów, producent nakłada na swoje deski aż osiem warstw lakieru, albo trzema warstwami olejowosku. Podłogi tej firmy wyróżniają się niezwykłą wytrzymałością, a także dbałością o każdy drobiazg. 

Kaczkan- specjalista od desek dwuwarstwowych

Kaczkan jest producentem polskim, będącym na rynku od 30 lat. Jego głównym produktem jest deska dwuwarstwowa. W swoim asortymencie posiada szeroką gamę kolorystyczną, oraz rozmaite faktury. Przedsiębiorstwo bardzo dba o nie degradowanie środowiska naturalnego, równocześnie troszcząc się o najwyższą trwałość swoich produktów. Drewno, które jest pozyskiwane do wytwarzania podłóg spełnia najważniejsze normy zarządzania zasobami naturalnymi, a także posiada wszelkie certyfikaty wymagane przez UE.