maj pixabay 657
Inne

Jakie właściwości mają kadzidła?

W ostatnim czasie aromaterapia staje się coraz bardziej popularna. W wielu miejscach znajdziemy kadzidła w kilku różnych formach. Najbardziej popularne są kadzidła w postaci patyczków, ale w internecie kupimy także inne ich rodzaje. Jeżeli interesuje Cię jak odprężyć się po ciężkim dniu w pracy, wypróbuj te pełne aromatu substancje.

Wszystkie rodzaje kadzideł, które tu omawiamy, nabędziesz w sklepie ezoterycznym Ezolove

Jak wyglądają kadzidła naturalne?

Kadzidła naturalne wyróżniają się zwłaszcza formą, w jakiej możemy je kupić. Przeważnie natrafimy na całe wiązanki ziół i drewienek. Sprawiając sobie ten wytwór widzimy dogłębnie co się na niego składa, nie posiada sztucznych aromatów czy też dopełnień. Podczas palenia tego typu kadzidła wydzielają się olejki i żywice, które bardzo mocno roztaczają woń. W celu wykorzystania tego kadzidła wystarczy podpalić wiązankę ziół lub drewienko, które następnie można położyć na podstawkę albo po prostu mieć w ręku i poczekać aż aromat rozejdzie się w pokoju.

Charakterystyka kadzideł stożkowych

Kadzidła stożkowe to następna ciekawa forma. Jeżeli tylko mamy odpowiednią podstawkę to użycie ich będzie niezwykle atrakcyjne. Kadzidła te wyróżniają się odmiennym dymieniem, czyli następuje ono od dołu. Jest to fantastyczny wyrób, który sprawdzi się tak samo przy aromaterapii jak i terapii wizualnej.

Te kadzidła w zestawie z podstawką, przez wzgląd na oryginalny kształt i efekt, będą rewelacyjnymprezentem.

Kadzidła mają w składzie przeróżne olejki eteryczne, dzięki czemu możemy nabyć je w najróżniejszych zestawieniach zapachowych. Ich zastosowanie może przynieść ulgę w bólach głowy a także bólach stawów i mięśni, co tym bardziej udowadnia, że będzie to perfekcyjny prezent dla bliskiej Ci osoby.

Kadzidła w postaci patyczków i sznureczków

Kadzidła w formie patyczków są najpopularniejszym z rodzajów kadzideł. Możemy znaleźć je nawet w supermarketach. Patyczki pokryte są wysuszoną i zmieloną mieszaniną ziół, żywicy i olejków eterycznych. Są bardzo łatwe w użyciu, wystarczy podpalić ich końcówkę i jak tylko zacznie lecieć dym, powinno się ugasić płomień. Kadzidełka możesz wsadzić do naczynka, które będzie je utrzymywać w pionowej pozycji, położyć na podstawkę, lub włożyć w piasek czy doniczkę.

Kadzidła sznureczki są tradycyjnymi kadzidłami nepalskimi. Wykonane są z rozdrobnionych ziół i przypraw, otoczone papierem i końcowo przeważnie nawilżone olejkami eterycznymi. Te kadzidełka mogą być wykorzystywane także jako zapachy do szaf, wtedy nie wolno ich zapalić, a tylko powiesić w miejscu docelowym. Aby zapalić kadzidło sznureczek wystarczy zapalić jedną końcówkę tak żeby się delikatnie tliła. Sznureczki wypalają się dosyć szybko, ale bardzo długo pachną.

Które kadzidło jest numerem jeden? To jest uwarunkowane Twoimi wymaganiami i zainteresowaniami. Jeśli podobają Ci się mocne ziołowe zapachy – sięgnij po kadzidło naturalne. W sytuacji kiedy wolisz tradycyjne, dostępne w wielu miejscach rzeczy, bardzo dobrze sprawdzi się kadzidło patyczek, a subtelne, długo unoszące się w pokoju zapachy dostaniesz jeśli nabędziesz kadzidło sznureczek. Jeśli natomiast podoba Ci się idea terapii wzrokowej, albo potrzebujesz prezentu dla przyjaciela – polecamy kadzidełko stożkowe, najlepiej w komplecie z podstawką.