najlepsze pixabay 450
Wykończenie

Jakie schody będą najlepsze dla Ciebie?

Charakterystyka schodów dywanowych

Schody dywanowe nie mają w swojej konstrukcji bocznych belek. Te samonośne schody wyróżniają się wyglądem spływającego z góry dywanu, uchodzą za niesamowicie lekkie, niemniej w rzeczywistości są bardzo mocne. Przy tworzeniu tego typu schodów konieczna jest duża koncentracja na stopniach i podstopniach. Wymagane jest aby były zrobione solidnie, bowiem to one utrzymują całe schody. Weź pod uwagę, że schody są mocowane do ściany, dlatego ważne jest aby miała ona właściwą konstrukcję nośną, najlepiej aby była żelbetonowa lub stalowa. Najbardziej popularne są drewniane schody dywanowe, lecz coraz coraz popularniejsze są takie stworzone dla przykładu z betonu albo metalu. Najczęściej wstawiamy takie schody do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych, ale będą pasowały także do pozostałych stylów.

Schody wspornikowe-wszystko na ich temat

W ostatnich latach to schody półkowe zaczęły się cieszyć wielką popularnością. Spowodowane jest to wspaniałym rezultatem, tak jak gdyby schody unosiły się w powietrzu. Pojedyncze schodki przytwierdzane są wprost do ściany, w konsekwencji konstrukcja nie zajmuje wiele przestrzeni i wygląda bardzo niebanalnie. Analogicznie jak w kwestii schodów dywanowych – ściana musi być do tego dostosowana. Najkorzystniej wybrać ten model schodów już na etapie budowy domu. Jeśli mamy ściany żelbetowe możliwe jest przytwierdzenie w ścianie pojedynczych schodków. Jeśli jednak ściana nie jest do tego dostosowana, możliwe jest umieszczenie w niej belki, do której następnie mocowane są pojedyncze elementy. Do schodów wspornikowych można zamontować balustradę, jednak nie jest to konieczne. Najpopularniejsze są schody półkowe drewniane. Idealnie wyglądają we wnętrzach minimalistycznych, ale prawda jest taka, że wkomponują się w każdy styl domu.

Każdy z omawianych modeli schodów możesz wykonać w sklepie Green Step – schody drewniane i inne.

Czy warto kupić schody kręcone?

Schody kręcone perfekcyjnie sprawdzą się w niewielkich piętrowych domach, gdzie nie znajdziemy zbyt wiele przestrzeni na usytuowanie drewnianych schodów jedno- lub dwubiegowych. Regularnie są też wykorzystywane przy antresolach. Schody kręcone zajmują nadzwyczajnie mało przestrzeni i są bardzo łatwo dostępne. Schody spiralne dodatkowo są najtańsze ze wszystkich opisywanych typów schodów, a z montażem możesz poradzić sobie sam. Schody kręcone wykonywane są z różnych surowców. Możemy spotkać schody drewniane, stalowe, żeliwne, a nawet szklane. Ich konstrukcja oparta jest na kole. Na środku mamy rdzeń, a dookoła niego przyczepiane są następne stopnie. Wadą takich schodów jest to, że nie nadają się dla małych dzieci i osób starszych – są strome i przez to wejście nimi nie dla każdego będzie łatwe. Mogą również sprawiać kłopoty przy mieszkających w domu psach i kotach. Najczęściej znaleźć możemy ten typ schodów we wnętrzach nowoczesnych i loftowych.