Wykończenie

Jaką podłogę wybrać do sypialni?

Urządzenie sypialni nie jest łatwe. Trzeba dobrać wiele dodatków, akcesoriów i mebli, które złączą się w bardzo estetyczną kompozycję. Jednym z istotnych rzeczy jest na pewno podłoga – wiele osób stoi przed wyborem, czy powinna składać się z paneli, czy może wykładziny.

Wady i zalety

Każde z rozwiązań ma swoje plusy, ale również szereg mankamentów. Wykładziny różnego typu mogą prezentować się bardzo urokliwie. Ponadto możemy dobrać dokładnie taki kolor, jaki chcemy – na rynku jest mnóstwo tego rodzaju rozwiązań w przeróżnych wzorach i kompozycjach.

Parkiet, panele czy wykładzina?

Miłośnicy bardziej klasycznego podejścia do tego tematu na pewno jednak będą kierować swoją uwagę w stronę drewnianych podłóg. W tym wypadku można rozpisać się o plusach takich jak wytrzymałość oraz niezwykle kunsztowny wygląd, nie ważne czy chodzi o parkiet, czy o panele. Wykładziny wymagają częstego odkurzania, aby nie zatrzymywać mnóstwa kurzu, lecz drewniane podłogi potrzebują pielęgnacji innego rodzaju. Przyda się na przykład olej do podłóg (sprawdź ten), dzięki któremu ich żywotność znacznie się zwiększy, a my nie będziemy musieli przejmować się ewentualnymi uszkodzeniami czy zarysowaniami.

Wybór jest pokaźny. Dobrze jest skomponować podłogę z pozostałymi meblami oraz akcesoriami znajdującymi się w sypialni, aby całość była miła i przytulna.