jak pixabay 205
Wykończenie

Jak kupić odpowiednie drzwi drewniane?

Zakup idealnych drzwi nie jest łatwy. Bardzo chętnie wybierane są drzwi drewniane – szczególnie marek DRE i Porta. Niemniej, aby właściwie je dobrać, podczas ich zakupu powinno się zwrócić uwagę na kilka najistotniejszych aspektów. Jak dopasować drzwi drewniane? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? 

Partnerem tego tekstu jest sklep Green Step – sklep posiadający wsfojej ofercie drzwi firm Porta i Dre.

Drzwi z przylgą czy bez – które będą odpowiednie?

Żeby lepiej zauważyć różnicę, na wstępie warto dowiedzieć się co w ogóle oznacza przylga. Jest to charakterystyczny uskok, znajdujący się na bocznej krawędzi. W drzwiach przylgowych uskok nachodzi na ościeżnice i nie jest widoczny. Tego typu drzwi będą mieć bardziej typowy wygląd oraz odkryte zawiasy, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w tradycyjnych wystrojach. W przeciwieństwie do nich drzwi przylgowe razem z ościeżnicą tworzą równą powierzchnię. Prezentują się bardzo prosto oraz minimalistycznie. Co więcej, optycznie powiększają przestrzeń, z tych względów wybiera się je na niewielkie powierzchnie.

Drzwi pełne czy przeszklone?

Na rynku można znaleźć dwa typy drzwi – pełne oraz przeszklone. Z całą pewnością drzwi z szybą prezentują się lekko i będą dostarczać światło do wnętrza, z tego względu powinno się wybierać je zwłaszcza w mniejszych przestrzeniach. Przeszklone drzwi świetnie sprawdzają się na przykład do większego salonuczy łazienki. Z kolei drzwi zabudowane gwarantują większą prywatność oraz izolację akustyczną oraz termiczną – wybierane są chętnie przykładowo do sypialni.

Drwi drewniane – które drewno wybrać?

W sklepach można znaleźć nie tylko rozmaite typy drzwi drewnianych, ale też mnóstwo wersji drewna. Który wybrać?

Dąb

Drewno z dębu to wyjątkowo często wybierane rozwiązanie. Odznaczają się przede wszystkim wysoką odpornością, dzięki czemu są najlepszym rozwiązaniem na lata. Drzwi dębowe są kosztowne, jednak jest to związane z ich najwyższą jakością.

Drzwi olchowe

Drzwi olchowe są lekkie i wygodne do przewiezienia. Najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach, gdzie nie jest narażone na niekorzystne warunki zewnętrzne. Drzwi olchowe wyróżniają się estetycznym, delikatnym kolorem, który sprawdza się w większości wnętrz.

Drzwi z drewna sosnowego

Drzwi z sosny pasują z większością pomieszczeń. Jest to nie tylko stosunkowo tanie, ale i łatwe do obróbki drewno. Drzwi bardzo często są malowane, pożądany kolor, ale również, żeby zabezpieczyć je przed wilgocią.

Jak wybrać rzetelną firmę?

Przy wyborze najlepszych drzwi nie powinno się pomijać ich firmy DRE i Porta. Warto wybierać tylko sprawdzonych producentów, jak choćby Porta oraz DRE. Marki charakteryzują się przede wszystkim dbałością o drobne szczegóły, ugruntowaną pozycją na rynku oraz dużym doświadczeniem. Klienci mogą oczekiwać produktów wysokiej jakości, a także fachowego doradztwa.