kosztuj pixabay 528
Aranżacja Budowa Wykończenie

Ile kosztują usługi architekta?

Planujesz przebudowę swojego lokum, a może inwestujesz w lokale na wynajem? W pierwszej kolejności przejrzyj, jakie możliwości dostarcza architekt wnętrz. Sporo ludzi jest zaniepokojona, że projekt wnętrz nadwyręży ich portfel. W tym omówieniu uzasadnimy, że projektowanie wnętrz to nie są stracone pieniądze.

Czym różni się projekt architektoniczny domu i mieszkania?

W obu miejscach będziemy się mierzyć z zupełnie innym zagadnieniami. Domy często mają większe kuchnie, salony oraz większą ilość pomieszczeń. Wymagają zupełnie odmiennego podejścia niż mieszkania, w których zazwyczaj zależy nam na zrobieniu maksymalnej ilości miejsc do przechowywania. Dlatego też architekci zwykle przedstawiają bardzo zbliżone ceny za m/2 dla budynków wolnostojących i mieszkań.

Poszukujesz sprawdzonego architekta w takich miastach jak Siedlce czy też Biała Podlaska? Zobacz koniecznie Poziom 2.

Projektant zwykle ma do wyboru kilka opcji. Różnią się one zakresem dokładności koncepcji, ale również kosztem. Gdy nie boisz się samodzielnie podjąć wyzwań budowlanych, powinieneś postawić na projekt koncepcyjny. Oferuje ci on inspiracje oraz bazowy układ. Kiedy nie chcesz pamiętać o szczegółach, warto, żeby kompleksowego projektu wnętrz podjął się architekt. Przemyśli on nie tylko rozkład ścian działowych i instalacji, lecz również od początku do końca stworzy charakter pomieszczeń. Jeśli zależy ci na designerskim wystroju i precyzyjnym wykonaniu wszystkich zaplanowanych rozwiązań, wybierz nadzór autorski architekta.

Biuro czy projekt z ogłoszenia?

W sieci możesz znaleźć sporo ogłoszeń, które kuszą niską ceną. Doświadczony architekt ma zrobione portfolio, na bazie którego możesz określić poziom jego pracy. Wiąże się to z większym kosztem, ale pozwala wydać mniej w innych fazach remontu. Biura projektowe dzięki współpracy z wieloma firmami pomogą ci dostać lepsze ceny za materiały.