klimatyzacji pixabay 803
Ogrzewanie

Fakty i mity o klimatyzacji

Gdy wraz z nadejściem gorących dni praca w biurowcu staje się nie do zniesienia, a po powrocie do domu nie możemy komfortowo odpocząć, warto rozpatrzyć instalację klimatyzacji. To rozwiązanie szybko zyskuje na popularności w regionie miast takich jak Sochaczew czy Skierniewice. Razem z popytem na urządzenia chłodnicze rozwinęło się naokoło tej kwestii wiele mitów, które możesz usłyszeć od znajomych. Dziś zapoznamy się z tymi najczęściej powtarzananymi.

Informacje na podstawie strony firmy clim-rem.pl.

Klimatyzacja a wzrost rachunków

Gdy boimy się wzrostu rachunków za energię, warto mieć na uwadze klasę zużycia energii. Najlepsze klimatyzatory osiągają klasę A+++. Nowoczesne klimatyzatory z inwerterem dostępne w Pruszkowie wykorzystują o 30% mniej energii niż zwykłe urządzenia. W ofercie dostępne są też urządzenia chłodnicze z funkcją płynnego dostosowywania trybu pracy, dzięki czemu nie musimy się martwić dużymi opłatami. 

Klimatyzacja szkodzi zdrowiu

Rozwiejmy wszystkie wątpliwości – klimatyzacja poprawnie użytkowana nie ma nieprzyjaznego wpływu na nasze zdrowie. Co więcej dostępne modele oferują technologię filtrowania powietrza, za co w szczególności nam podziękują dzieci. Aby tak było, powinniśmy jednak pamiętać o corocznym serwisowaniu naszego urządzenia. Warto to zlecić to dobrej firmie. Aby uniknąć przewiania i czuć się komfortowo, temperatura w budynku nie powinna być niższa niż 5-7 stopni od tej na dworze.

Głośna praca klimatyzatorów 

Paręnaście lat temu klimatyzatory rzeczywiście były bardzo głośne, ale od tamtej pory wiele się poprawiło. Producenci istotnie unowocześnili swoje systemy. Pojawiły się jednostki typu split, które za sprawą układu łopatek wentylatora potrafią pracować z głośnością mniejszą niż 19 dB. Informację o głośności pracy możemy także wyczytać z etykiety energetycznej na urządzeniu lub dopytać fachowca.