w pixabay 962
Aranżacja

Czym charakteryzuje się loft i w jaki sposób je urządzić?

Pomieszczenia loftowe są czymś, co w ostatnich latach skradło serca wielu osób. Coraz częściej spotyka się domy urządzone na loft, ponieważ są zarówno funkcjonalne oraz przyjemne dla oka. Co charakteryzuje styl loftowy i w jaki sposób urządzić tego typu wnętrze?

Cechy charakterystyczne

Loft, często nazywany jest również stylem industrialnym. Czemu? Ponieważ najistotniejszą oraz najbardziej rozpoznawalną cechą wnętrz loftowych jest funkcjonalność. Przestrzeń jaką mamy w pomieszczeniu ma nam przede wszystkim służyć do tego, żeby wygodnie się żyło a każdy jej metr był kompleksowo wykorzystany . Szczególną uwagę zwraca się również na to, aby w pomieszczeniu panował minimalizm, który zdecydowanie ułatwia wykorzystanie przestrzeni na przedmioty codziennego użytku .
W urządzaniu pomieszczeń loftowych chodzi zwłaszcza o to, żeby cała przestrzeń była dobrze wykorzystywana i nie zaśmiecona zbędnymi gadżetami. Kolorystyka zastosowana w lofcie to w głównej mierze czerń, biel i odcienie szarości. Nie jest to wymóg konieczny ponieważ jak wiadomo – kolory są kwestią gustu i każdy z nas może dobrać je względem swoich upodobań.

Jak urządzić swój pierwszy loft?

Skoro wspomnieliśmy wyżej o kolorystyce wobec tego przyszedł czas na materiały, które najlepiej sprawdzą się w lofcie. Drewno, metal i cegła to najczęściej wykorzystywane akcenty, jakie możemy spotkać w stylu industrialnym. Przede wszystkim dlatego, że są one uniwersalne i doskonale prezentują się w każdym połączeniu kolorystycznym – zwłaszcza z wyżej wymienionymi barwami, które są bardzo uniwersalne. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać bardzo surowe podejście,i bardzo zasadnicze, jednak nie ma ściśle określonych zasad, których trzeba przestrzegać. To w końcu nasze mieszkanie, możemy poeksperymentować np. jedna ściana będzie miała inny kolor albo jeżeli mieszkamy w starszym budynku, można się zastanowić czy warto wygładzać ścianę, zawsze możemy zostawić “gołą” cegłę. Wnętrzne ma być po prostu funkcjonalne.

Jaki rodzaj mebli najlepiej sprawdzi się lofcie?

Odpowiedź jest oczywista – meble industrialne Warszawa. Industrialne to znaczy jakie? Meble mają po prostu spełniać swoje główne zadanie; w pierwszej kolejności funkcjonalność, potem dopiero kwestie estetyki. Najlepiej w tej sytuacji sprawdzą się meble wykonane z desek i metalu. Najprostsze rozwiązania w przypadku pomieszczeń industrialnych są najbardziej sprawdzone. Jak już zostało powiedziane, chodzi zwłaszcza o to, aby wnętrza spełniały swoje najważniejsze zadanie – były wykończone pod nasze potrzeby a także sprawdzały się na każdym polu, nie tylko jako biuro jak i miejsce odpoczynku.