dom pixabay 887
Fotowoltaika

Co to oznacza, że dom jest pasywny?

W ostatnich latach ekologia jest niezwykle ważna. Jest tak dlatego, że kondycja środowiska naturalnego z roku na rok jest coraz gorsza. Planeta praktycznie woła o pomoc. Z tego powodu należy zwrócić uwagę na szereg rozwiązań, które są w stanie sprostać potrzebie troski o naturę. Jakie są to technologie i czym są domy pasywne?

Pasywny, czyli ekologiczny?

Nade wszystko warto wytłumaczyć ten drugi termin. Domy pasywne to takie budynki, które nie są jakkolwiek zależne od surowców pierwotnych, takich jak chociażby węgiel. W związku z tym są zgodne z naturą, a poza tym gwarantują znaczące oszczędności domownikom. Z tego powodu opłaca się poczynić pewne kroki do tego, aby domy pasywne były jak najczęstszym zjawiskiem w Polsce. Jak to zrobić?

Jeśli chcesz, aby Twój dom był pasywny, konieczna będzie pomoc specjalistycznej firmy. W mieście Gdynia, ale też w okolicach całego Trójmiasta możesz liczyć na fachową pomoc firmy Eco-synergia. Fotowoltaika nie ma przed nimi tajemnic.

Rozwiązania w domach pasywnych

Nade wszystko należy zwrócić uwagę na urządzenia, które mają wpływ na to, czy dom jest pasywny. Wśród nich najbardziej powszechna jest rzecz jasna fotowoltaika. Panele fotowoltaiczne czerpią energię ze słońca. Można z niej korzystać, a jej nadwyżkę przechowywać lub sprzedawać specjalistycznym firmom. W ciągu roku można mówić z tego tytułu o znacznych oszczędnościach.

Fotowoltaika to nie jedyne energooszczędne i ekologiczne rozwiązanie. Mamy także na przykład pompy ciepła czy kolektory słoneczne, które są warte uwagi z wielu powodów. Dzięki wymienionym technologiom domy pasywne są wznoszone coraz częściej. Ich cena bowiem jest coraz bardziej przystępna, a państwo czyni wszelkie starania, żeby wspomóc osoby pragnące zainstalować fotowoltaikę czy pompę ciepła na swojej posiadłości. Na przykład od niedawna fotowoltaika nadaje się do odliczenia od podatku. Ponadto jest wiele rządowych programów, które oferują dofinansowanie tych technologii. Domy pasywne to przyszłość, która ma miejsce obecnie.