na pixabay 698
Pupil

Ceny psich fryzjerów – przygotuj na to portfel

W coraz większej ilości miejsc można zauważyć salony świadczące zabiegi fryzjerskie dla zwierząt. Wraz ze wzrostem świadomości dotyczącej higieny psów pojawiły się też nowe gałęzie ekonomii. Jedną z nich jest grooming – psi fryzjer Bytom.

Psi fryzjer to usługi, które gwarantują naszym pupilom piękny i zdrowy wygląd. Ponadto, trzeba wspomnieć, że psi fryzjer zajmuje się w rzeczywistości także kotami. Co więcej, jego praca nie polega jedynie na strzyżeniu, a często na całościowej pielęgnacji pupila.

Usługi psiego fryzjera nie są jednak na każdą kieszeń. Wynika to z kilku czynników, które determinują finalną cenę wizyty.

Co konkretnie robi psi fryzjer?

Psi fryzjer w pierwszej kolejności zajmuje się pielęgnacją zwierząt. Czyści je i pozbywa się insektów z ich grzbietów. Zadaniem psiego fryzjera jest równe i stylowe przystrzyżenie sierści zwierząt. Stosuje on do tego szereg instrumentów, często dość kosztownych.

Psy i koty, które odwiedzają salon groomera poza strzyżeniem sierści, mogą też liczyć na inne zabiegi. Psi fryzjer czyści i obcina sierść w miejscach trudnodostępnych. Psu sprawdza się i pielęgnuje okolice oczu i uszu, odbytu i genitaliów.

Poddawane są też one zabiegom dezynfekcji. Dokładne oglądnięcie skóry zwierzęcia pozwala psiemu fryzjerowi w pełni oczyścić ciało pupila z wszelkich niepożądanych naleciałości.

Jednym z bardziej opłacalnych działań groomera jest przygotowywanie zwierząt na pokazy. Jest to przy tym jeden z częściej wykonywanych zabiegów.

Większość klientów groomera to rasowe psy. Posiadając odpowiedni rodowód, nie tylko dużo kosztują, ale też muszą być pielęgnowane w odpowiedni sposób.

Właściciele takich zwierząt, często traktują je jako inwestycję. W związku z tym jeżdzą z nimi na pokazy. Na tego rodzaju evencie pies musi prezentować się idealnie. Właśnie pod kątem takich wydarzeń przygotowuje pupile psi fryzjer.

Nie ma też wątpliwości co do tego, że właścicielami psów rasowych są zazwyczaj osoby zamożne. To kolejny argument tłumaczący stosunkowo wysokie koszty zabiegów u groomera.

Wiedza, którą musi mieć groomer

Psi fryzjer powinien posiąść wiedzę z wielu dziedzin. Jest to wiedza akademicka z zakresu weterynarii, dermatologii zwierzęcej czy behawiorystyki. Dzięki właściwemu zapleczu groomer jest w stanie dogadać się z każdym czworonogiem.

Psie rasy potrafią różnić się od siebie diametralnie. Wobec tego od groomera wymagane jest podejście, które pozwoli mu zapanować nad dowolnym zwierzakiem. Jest to ważne, ponieważ psy czesto buntują się kiedy próbuje się wykonywać im zabiegi kosmetyczne czy choćby umyć.

By zostać groomerem niezbędne jest ukończenie odpowiednich kursów. Jednak rzeczywistość jest taka, że w tym zawodzie człowiek cały czas się uczy.

Czas poświęcony na zdobywanie wiedzy i doświadczenia, także powoduje, że psi fryzjer ma prawo by oczekiwać wyższej zapłaty.

Cena groomera, a koszty własne

Komentując ceny określonych produktów lub usług często zapomina się istotny element jakim są koszty prowadzenia działalności.

Właściciel salonu musi opłacić lokal oraz go wyposażyć. Sprzęt do pielęgnacji psów potrafią osiągać wysokie ceny na rynku. Ponadto dochodzi potrzeba opłacenia pracowników.

Marża, która zostanie po odjęciu wszystkich kosztów jest zarobkiem pracodawcy. Od owego zarobku oczywiście należy odprowadzić podatek.

Biorąc pod uwagę powyższe argumenty, cena, jaką życzy sobie za swoje usługi psi fryzjer nie wydaje się zawyżona, a rozsądna i uwzględniająca rzeczywistość.