PartyMap

Pobierz aplikację mobilną PartyMap i bądź na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami w mieście

Film // Mój sąsiad Totoro: przegląd filmów Hayao Miyazakiego

Dom Spotkań z Historią
ul. Karowa 20, Warszawa
niedziela 13-08-2017, godzina 18:00
Szczegóły wydarzenia

W ramach "Odlotowego lata" w DSH zapraszamy na JAPOŃSKIE SIROCCO czyli plenerowy przegląd filmów niekwestionowanego mistrza anime Hayao Miyazakiego, który wraz z przyjacielem Isao Takahatą założył w 1985 roku Wytwórnię Filmową Ghibli.

Pokazy: skwer im. ks. Jana Twardowskiego (róg Karowej i Krakowskiego Przedmieścia). Wstęp wolny!

reż. Hayao Miyazaki, Japonia 1988, 86’
Scenariusz: Hayao Miyazaki
Muzyka: Joe Hisaishi
Wytwórnia: Studio Ghibli
Nagrody: Specjalne Wyróżnienie Blue Ribbon Awards 1989; Nagroda Publiczności oraz Najlepszy Film Roku magazynu Kinema Junpo 1989; Najlepszy Film Roku i Nagroda im. Ofujiego Noburo Mainichi Film Concours 1989;

Dwie siostry, niesforna Mei i odważna Satsuki, przeprowadzają się z tatą do starego domu w malowniczej japońskiej wsi. Otaczający ją las kryje w sobie wiele tajemnic – przed dziewczynkami otwiera się nowa, pełna niespodzianek kraina zamieszkiwana przez leśne duszki i stwory.

Ukazujący związki człowieka z naturą i rolę rodzinnych więzi „Mój sąsiad Totoro” regularnie pojawia się w zestawieniach najważniejszych filmów w dorobku światowego kina, a tytułowy bohater do dziś jest jedną z najbardziej ukochanych przez japońskie dzieci baśniowych postaci. Historie Miyazakiego porywają publiczność bez względu na wiek – w pozbawiony patosu i dydaktyzmu sposób reżyser opowiada w nich o najważniejszych wartościach i emocjach. Nawiązuje przy tym do japońskich tradycji i lokalnej mitologii, ukazując niezwykłe piękno swojej kultury, a zarazem poruszając uniwersalne tematy, ważne dla widzów na całym świecie. Pokazuje też siłę wyobraźni: to dzięki niej psotne siostry wyruszą z leśnym przyjacielem na podniebną wycieczkę, a poczynione w jej trakcie czary pomogą przywrócić siły ich chorej mamie.


Źródło: https://facebook.com/events/1751195991840177/© Copyright PartyMap.PL 2015-2017

Regulamin | Polityka Prywatności | Polityka Cookies |