PartyMap

Pobierz aplikację mobilną PartyMap i bądź na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami w mieście

Koncert // Piernikowski + 1988 / 2 x solo / 13.08 / Pogłos

Pogłos
Burakowska 12, Warszawa
niedziela 13-08-2017, godzina 20:00
Szczegóły wydarzenia

Obie połowy duetu Syny: Piernikowski i 1988 ponownie na jednej scenie w Pogłosie, tym razem jednak w osobnych setach z materiałem z solowych płyt "No Fun" i "Gruda".

Przedsprzedaż biletów: Going.
LINK: https://goingapp.pl/buy/993535
I pula: 20 pln (wyprzedana) / II pula: 25 pln / w dniu koncertu: 30 pln


Robert Piernikowski
„No Fun” to drugi solowy album Roberta Piernikowskiego, znanego ze składów Napszykłat i Syny, a także współpracy z perkusistą Adamem Gołębiewskim czy reżyserem Janem Klatą. Ujście dla swoich międzyestetycznych ciągot, eksperymentalnego zacięcia i lubości jaką darzy tekstową skrótowość znajduje on zwykle w formie rapu. Stylistyki na której polu stawiał swoje pierwsze, autorskie kroki i która powraca w jego twórczości raz po raz, przefiltrowana przez kolejne muzyczne i życiowe doświadczenia. Nie inaczej jest też na jego najnowszym krążku - przywodzącej na myśl skojarzenia z twórczością Deana Blunta, wielowątkowej opowieści w której historie zasłyszane w osiedlowym monopolu spajają się w jedno ze wspomnieniami z 90sowych, świnoujskich dyskotek i emocjami od których rap trzyma zwykle bezpieczny dystans. Na „No Fun” nie ma jednak miejsc na dystans, nie ma miejsca na bezpieczeństwo i nie ma miejsca na zabawę. Werble tną powietrze, syntezator snuje się po meandrach pamięci i nawet ci Peruwiańczycy przebrani za Indian co zwykle wystają na deptaku zdają się grać jakoś tak smutno i tęskno. Jest ciężar. Krytyczny; który warto spróbować wziąć na barki już dziś. Jutro - bowiem - będzie inaczej.

„No Fun” cała płyta:
https://youtu.be/8yDnMfn7YnE
„Trwamy” klip:
https://youtu.be/kg5n4lTNoHw
„Koniec Lata” live
https://youtu.be/vR-RKhQi5NE


1988
„Gruda” to pierwszy solowy album Przemysława Jankowiaka wydany pod aliasem 1988, pseudonimem, któremu początek dała współpraca z Robertem Piernikowskim w duecie Syny. Lata dźwiękowych poszukiwań i eksperymentów z rytmiczną strukturą zawiodły 88 w miejsce w którym różnorakie, gatunkowe tropy znajdują ujście w postaci bitu. Pobrzmiewającego dalekim, klubowym pulsem, zanurzonego w bezdennej dubowej głębi i wyrywającego się w krautorockowy kosmos. Bitu, który zasadza się niekiedy tylko na basowym pulsie lub ustrukturyzowanych szumach; bitu, który niesie się nocą po tajemniczych, melancholijnych ulicach; bitu, któremu takt nadaje powolnie migające oślepiające strobo. Przywodząc na myśl wczesne, surowe dubstepowe produkcje, równie abstrakcyjne jak industrialne hiphopowe formy i analogowo-elektroniczne poszukiwania minionych pokoleń, „Gruda” tli się i toczy przez różne estetyki, a dukt wyznacza jej duszny, filmowy klimat. Atmosfera na którą składa się podwórkowy, Synowski sznyt, niknące w otchłani pamięci wspomnienia z rodzinnego Szczecina i bezkres ugwieżdżonego, czarnego nieba nad blokowiskiem. Bo rap przecież nigdy nie tkwił tylko w słowach.

"Gruda" cała płyta
https://youtu.be/f_3inTvnRTI
"Mantra" klip
https://youtu.be/pqBgqJHeTy8

//
Wspierają nas: Trzy szóstki, PROGREFONIK


Źródło: https://facebook.com/events/1185614538209788/© Copyright PartyMap.PL 2015-2017

Regulamin | Polityka Prywatności | Polityka Cookies |