PartyMap

Pobierz aplikację mobilną PartyMap i bądź na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami w mieście

Wystawa // Escape Rooms I Pop Up Gallery

ul. Nowogrodzka
ul. Nowogrodzka, Warszawa
sobota 21-10-2017, godzina 19:00
Szczegóły wydarzenia

ESCAPE ROOMS to pop upowa galeria, która pojawia się w ramach Street Art Doping 2017.

Na dwóch poziomach kamienicy przy Nowogrodzkiej 46 zobaczymy wystawę, na którą zaprosiliśmy wyjątkowych artystów, przełamujących w swojej twórczości sztuczną barierę pomiędzy tym co traktowane jest jako street art a głównym nurtem sztuki współczesnej.

Na pierwszym piętrze znajduje się sześć pokoi zagospodarowanych na instalacje stworzone przez siedmiu twórców. Drugie piętro to prezentacja zbiorowa ponad dwudziestu obiektów od malarstwa, przez rzeźby na instalacjach kończąc.

Wystawa skupia się na próbie przedstawienia refleksji na temat tego, w jakim kierunku zmierza świat. Wizja w niej przedstawiona jest bliższa antyutopii niż jakiemukolwiek innemu znanemu nam systemowi, a w swej analizie dotyka tematów od ekonomii, przez psychoanalizę kondycji człowieka na jego dehumanizacji kończąc. Cały świat stał się pokojem ucieczki a jedyną szansą by się wydostać z tej niekorzystnej sytuacji, w której się znaleźliśmy jest chłodny umysł i stalowe nerwy.

Prezentowani artyści (w kolejności alfabetycznej)

CEKAS
LUMP
MONSTFUR x TOMASZ GÓRNICKI
NAWER
SIMPSON
WYBUCH WIELKI

Kurator wystawy: Jan Sętowski

Miejsce: Warszawa, ul. Nowogrodzka 46 (1 i 2 piętro)
Wernisaż: 29.09.2017 (piątek), g. 19 Finisaż: 31.10.2017 g. 19
Czas trwania: 30.09.2017 – 31.10.2017
Czynne: czw-pt 17-21, sb-nd 13-21

Zwiedzających prosimy o kierowanie się na II piętro, wystawa na I piętrze będzie dostępna po zapoznaniu się z warunkami uczestnictwa w wystawie. Na I piętrze obowiązuje zakaz fotografowania.

Projekt jest współfinansowany ze środków M.St. Warszawy.


----------------------------------------------------słów kilka o artystach:

CEKAS
Artysta tworzący prace w przestrzeni miasta jak i pracowni. Jego instalacje uderzają z maksymalną siłą przekazu często przy minimalistycznym zakresie interwencji. Obecne działania Cekasa harmonijnie wpisują się w przestrzeń miejską będąc powiewem świeżości w świecie zdominowanym przez nadmiar estetyzujących murali.

NAWER
Krakowski artysta związany z nurtem street artu od połowy lat 90. Jako materii twórczej używa abstrakcyjnych form zestawiając je ze sobą w różnych konfiguracjach, co pozwala na uzyskanie kompozycji zarówno dynamicznych jak i statycznych. Jego prace pokazywane były w najważniejszych galeriach dookoła globu, w tym również m.in. na indywidualnej wystawie w galerii Takashi’ego Murakami’ego.

LUMP
Artysta wywodzący się ze szczecińskiej sceny graffiti, działający obecnie na wielu płaszczyznach począwszy od tworzenia instalacji, przez ad-busting na malarstwie w pracowni kończąc. Jego styl charakteryzuje ciekawa forma plastyczna oraz przemyślana treść. Lump brał udział w licznych zagranicznych projektach m.in. w Hiszpanii, Indonezji czy Niemczech.

MONSTFUR
Organizm żyjący na polu sztuki , który żywi się pozostałościami poprzedniej epoki oraz produktami popkultury. Swoją sztukę tworzy za pomocą ręcznie wycinanych szablonów na zardzewiałych blachach, starych tablicach informacyjnych czy wreszcie murach. Prace kolektywu prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Berlinie, Paryżu, Sztokholmie, Sydney czy Warszawie.

TOMASZ GÓRNICKI
Jeden z najciekawszych rzeźbiarzy młodego pokolenia w Polsce, łączący klasyczne, warsztatowe wykształcenie z kreacją, wyobraźnią i odwagą na polu eksperymentów estetycznych. Płynnie porusza się w obrębie technik i materiałów naprzemiennie pracując w marmurze, glinie, brązie czy stali. Górnicki jest także jednym z niewielu rzeźbiarzy w europie, którzy w tak bezkompromisowy sposób anektują przestrzeń ulicy na potrzeby swojej twórczości.

SIMPSON
Prace malarskie i realizacje ścienne wykonuje w technice akrylu i szablonu, często posługując się symbolami kultury masowej. Tematem prac jest m.in. dystrybucja władzy i problem degradującego wpływu rozrastających się rządów oraz międzynarodowych instytucji na życie gospodarcze, społeczne i kulturalne państw.

WYBUCH WIELKI
Artysta wywodzący się ze sceny graffiti na której wciąż aktywnie działa. Do tej pory operował wieloma pseudonimami pod którymi ukrywa swoją tożsamość. Twórca ponad tysiąca interwencji w przestrzeni miast w całej europie. W malarstwie przełamuje wszelkie możliwe konwenanse narzucane artystom zarówno tym działającym w pracowni jak i na ulicy.


Źródło: https://facebook.com/events/689531294574643/© Copyright PartyMap.PL 2015-2017

Regulamin | Polityka Prywatności | Polityka Cookies |