PartyMap

Pobierz aplikację mobilną PartyMap i bądź na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami w mieście

Wystawa // Wystawa fotografii „Horowitz Ford Vignale”

Rabbithole art room
Poznańska 15, Warszawa
sobota 14-10-2017, godzina 12:00
Szczegóły wydarzenia

Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich fanów fotografii i motoryzacji na wyjątkową wystawę „Horowitz Ford Vignale”. Jest ona uczczeniem jubileuszu współpracy Ford USA z Ryszardem Horowitzem, która zaowocowała w 1982 roku otrzymaniem przez fotografa nagrody Gold Caddy.

W reklamie samochodowej początku lat 80. rządził prosty schemat. Neutralne tło lub nudne scenerie. W tamtych czasach karoseria samochodowa odbijająca światło, była nie lada wyzwaniem dla fotografów, stąd też nikt nie decydował się na odważne wizje. Szefowie Ford USA zapragnęli jednak stworzenia kampanii innej niż wszystkie, kampanii, która przełamie dotychczasowe schematy. Ich wybór padł na młodego fotografa z Nowego Jorku, który świetnie radził sobie z ekskluzywnymi zdjęciami biżuterii. Uznano, że poradzi sobie również z samochodami.

Odwaga menadżerów Forda opłaciła się. Zrealizowana przez artystę kampania reklamowa dla Ford USA okazała się ogromnym sukcesem, a autor został uhonorowany w 1982 r. nagrodą Gold Caddy przyznawaną w Detroit za najlepszą kampanię reklamową branży samochodowej.

W tym roku Ford Polska postanowiliśmy przypomnieć o tej wyjątkowej historii i uczcić jubileusz współpracy z Ryszardem Horowitzem tworząc wyjątkową wystawę. W jej skład wejdą fotografie z kampanii nagrodzonej w 1982 r. oraz zupełnie nowe dzieła, stworzone przez artystę specjalnie na tę okazję. Bohaterami nowych zdjęć będą cztery modele z ekskluzywnej linii Vignale – Mondeo, Kuga, S-Max i Edge.

Partnerem technologicznym przedsięwzięcia jest Canon, który dostarczył sprzęt fotograficzny oraz odpowiada za wydruk wystawy.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających za darmo i potrwa do 15 października

Nie może Was tam zabraknąć.

__________________________________

O Autorze: Ryszard Horowitz ur. w 1939 r. Fotograf, artysta i specjalista w dziedzinie zdjęć reklamowych, prekursor cyfrowego przetwarzania fotografii. Mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Wymyka się tradycyjnym podziałom na prace komercyjne i artystyczne. Każda jego praca jest sztuką. Studiował w prestiżowym Pratt Institute (na wydziale projektowania i grafiki reklamowej),. w latach 60. był dyrektorem artystycznym w Grey Advertising.Fotograf otrzymywał wszystkie większe wyróżnienia i nagrody fotograficzne, w tym Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” i tytuł honorowy doktora honoris causa przyznany przez warszawską i wrocławską ASP. W 1991 roku, podczas otwarcia indywidualnej wystawy Horowitza w Centre de la Photographie w Genewie, oficjalnie uznano go za inicjatora nowego stylu w fotografii reklamowej.
W tym roku mija 50 lat od momentu, w którym Ryszard Horowitz otworzył własne studio. Jest aktywny zawodowo, organizuje swoje wystawy, zasiada w jury wielu konkursów fotograficznych.


Źródło: https://facebook.com/events/488375824872498/© Copyright PartyMap.PL 2015-2017

Regulamin | Polityka Prywatności | Polityka Cookies |