PartyMap

Pobierz aplikację mobilną PartyMap i bądź na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami w mieście

Koncert // Muzyczne spotkania w Łazienkach Królewskich

Muzeum Łazienki Królewskie
Agrykoli 1, Warszawa
niedziela 20-08-2017, godzina 18:00
Szczegóły wydarzenia

12 i 13 oraz 19 i 20 sierpnia 2017 r. w Teatrze Królewskim i Amfiteatrze odbędą się cztery koncerty z cyklu "Muzyczne spotkania w Łazienkach Królewskich". Wystąpią wspaniali artyści w repertuarze Johannesa Brahmsa, Manuela de Falli, Joaquina Rodriga, Heitora Villa-Lobosa, Georga Friedricha Händela i Antonio Vivaldiego.


***
🎶👉Pierwszy koncert z cyklu "Muzyczne spotkania w Łazienkach Królewskich" odbędzie się 12 sierpnia, o godz. 18.00, w Teatrze Królewskim. Wystąpią soliści: Sylwia Krzysiek (sopran), Monika Ledzion (mezzosopran), Piotr Kędziora (baryton) i Tomasz Krzysica (tenor) z akompaniamentem fortepianu (Karolina Tańska, Natalia Czekała). Usłyszymy walce J. Brahmsa op. 52,, jego "Pieśni cygańskie" oraz utwory fortepianowe.

🎶👉Na drugi, tym razem plenerowy koncert zapraszamy 13 sierpnia, o godz. 18.00, do Amfiteatru (wstęp wolny). Usłyszmy utwory najwybitniejszych hiszpańskich i południowo-amerykańskich kompozytorów, wykonane przez gitarzystę Krzysztofa Meisingera z udzialem znakomitej śpiewaczki Sylwii Krzysiek. Będą to m.in. "Concierto de Aranjuez", J. Rodrigo, "Dansa del Corregior", M. De Falli, a także "Melodia Sentimental", H. Villa-Lobosa.

🎶👉Trzeci koncert, poświęcony muzyce barokowej, odbędzie się 19 sierpnia, o godz. 18.00, w Teatrze Królewskim. Program obejmuje muzykę Georga Friedricha Händela i Antonio Vivaldiego . Wykona je zespół muzyki dawnej Lakme Art Ensemble pod kierownictwem muzycznym Tomasza Frycza, a najpiękniejsze arie zaspiewa wspaniala Marta Boberska (sopran)

🎶👉Dzień później, 20 sierpnia o godz. 18.00, muzycy z zespołu Lakme Art Ensemble pod kierownictwem Tomasza Frycza ponownie wystąpią w Teatrze Królewskim. Tym razem wykonają "Cztery pory roku", Antonio Vivaldiego. Solową partię skrzypiec zagra Judyta Tupczyńska


***
Na wszystkie koncerty w Teatrze Królewskim obowiązują bezpłatne wejściówki, które odbierać można w kasie w Pałacu na Wyspie (150 wejściówek na każdy koncert). Dodatkowe wejściówki wydane zostaną pierwszym pięćdziesięciu osobom na godzinę przed koncertem w kasie w Starej Oranżerii

___________________________________________________
Cykl "Muzyczne spotkania w Łazienkach Królewskich" organizuje fundacja Lakmé-Art we współpracy z Muzeum Łazienki Królewskie. W projekt zaangażowali się wybitni polscy soliści operowi, zespół kameralny i zespół muzyki dawnej Lakme Art Ensemble. Dla młodych artystów, którzy wystąpią w Łazienkach Królewskich, to okazja do rozwoju umiejętności pod okiem doświadczonych profesjonalistów.


Źródło: https://facebook.com/events/160822007821116/© Copyright PartyMap.PL 2015-2017

Regulamin | Polityka Prywatności | Polityka Cookies |