PartyMap

Pobierz aplikację mobilną PartyMap i bądź na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami w mieście

Teatr // Światowy teatr na Placu: La Traviata / Metropolitan Opera

Plac Defilad
Plac Defilad, Warszawa
niedziela 13-08-2017, godzina 20:00
Szczegóły wydarzenia

Podczas trzech sierpniowych wieczorów na Placu zobaczymy retransmisje wybitnych dzieł specjalnie wybranych z repertuaru teatru, opery i baletu. Przyjdź, usiądź wygodnie na leżaku i rozkoszuj się spektaklami z pierwszej światowej ligi.

13 sierpnia 2017 zapraszamy na spektakl "La Traviata" ­w reżyserii Willy'ego Deckera z The Metropolitan Opera.

Słynne arcydzieło Verdiego w niemniej słynnej inscenizacji Willy’ego Deckera to produkcja, które obiegła niemal cały świat operowy. Była prezentowana na prestiżowych festiwalach, a także podczas cyklu transmisji „The Met: Live in HD”. Dziś „Traviata” należy do najbardziej popularnych oper, jednak jej premiera w Wenecji w 1853 stała się jedną z bardziej spektakularnych klap i skandali w historii opery. Choć Verdi starał się złagodzić w swym dziele wydźwięk oryginału (powieści „Dama kameliowa” Aleksandra Dumasa syna), to publiczność nie była w stanie znieść na scenie operowej kurtyzany jako postaci pozytywnej, i tego, że akcja rozgrywa się współcześnie. Mimo to rola Violetty Valery (tytułowej „traviaty”, czyli z jęz. włoskiego „zbłąkanej”) stała się koronną partią największych sopranów, a melodyjne i poruszające dzieło – przebojem repertuaru operowego.

Przedstawienie trwa około 2 godzin i 30 minut (w tym 1 przerwa).

Obsada: Sonya Yoncheva jako Violetta, Michael Fabiano jako Alfred, Thomas Hampson jako Germont, Nicola Luisotti dyrygent

Wstęp wolny!
Zapraszamy z nazywowkinach.pl.

Cykl "The Met: Live in HD" jest realizowany dzięki szczodremu finansowemu wsparciu jego fundatora, czyli The Neubauer Family Foundation. Globalnym sponsorem cyklu jest też Bloomberg Philanthropies. Transmisje w technologii HD są wspierane przez Toll Brothers.


Źródło: https://facebook.com/events/120609458574199/© Copyright PartyMap.PL 2015-2017

Regulamin | Polityka Prywatności | Polityka Cookies |